معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
صفحه اصلی > اخبار 


حجت‌الاسلام والمسلمین نبوی:

مخاطب‌شناسی؛ مهمترین ویژگی روحانیان مدارس امین است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه در سمنان: دو هزار و هشتصد مدرسه امین در کشور وجود دارد که روحانیان و مبلغان جوان در آنها فعالیت دینی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی «معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه» حجت‌الاسلام  والمسلمین محمدحسن نبوی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران سمنانی درحاشیه همایش مبلغان اوقاف استان سمنان به میزبانی امامزاده یحیی (ع) سمنان، ضمن اشاره به ساماندهی دو هزار و ۸۰۰ مدرسه امین در کشور، تاکید کرد: معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، سعی کرده در انتخاب روحانیان مدارس امین دقت نظر ویژه‌ای داشته باشد؛ لیکن افرادی که برای این مدارس انتخاب می‌شوند باید جوان باشند تا اختلاف سنی زیادی با دانش آموزان نداشته باشند.

وی افزود: روحانیان اعزامی به مدارس امین همچنین آموزش‌های لازم را دریافت می کنند و مهارت هایی از جمله ارتباط برقرار کردن با قشر نوجوان را می آموزند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه همچنین گفت: مخاطب شناسی و روش‌های ارتباط‌ گیری دو ویژگی اصلی روحانیان مدارس امین در سطح کشور هستند که بر آنها تاکید ویژه ای می شود.

نبوی دیگر ویژگی بارز روحانیان طرح مدارس امین را معلومات دینی بیان کرد و افزود: این روحانیان در آزمون هایی به منظور تعیین سطح علمی و همچنین مسائل دینی شرکت می کنند و در انتخاب آنها این ملاک ها تعیین کننده است.

ایشان تأکید کردند: از سوی دیگر باید گفت برخی از مدارس هم در حوزه مدارس امین نیست اما حوزه علمیه با هدف ترویج فرهنگ دینی در آن کار تبلیغ را انجام می‌دهد.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ٨ دی ١٣٩٧ / شماره خبر : ٤٠٤٨٣١ / تعداد بازدید : 606

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه