معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه
صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار 
اخبار > مناطق محروم استان کرمان چشم به راه مبلغان دینی


معاون تبلیغ حوزه علمیه کرمان خبر داد؛

مناطق محروم استان کرمان چشم به راه مبلغان دینی

معاون تبلیغ حوزه علمیه کرمان کمبود بودجه و گستردگی جغرافیایی را مهم ترین مشکل اعزام مبلغ به همه مناطق محروم استان دانست.

معاون تبلیغ حوزه علمیه کرمان کمبود بودجه و گستردگی جغرافیایی را مهم ترین مشکل اعزام مبلغ به همه مناطق محروم استان دانست.

 

حجت الاسلام مجید کارگر، معاون تبلیغ حوزه علمیه کرمان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا اظهار داشت: حدود 600 مبلغ طرح هجرت از مناطق مختلف در ایام تبلیغ به سراسر استان اعزام می شوند که برای پوشش همه مناطق محروم نیاز به حمایت بیش از پیش مسؤولان داریم.

 معاون تبلیغ حوزه علمیه کرمان همزمانی امتحانات حوزه علمیه قم با ایام تبلیغ تابستان را از عوامل کاهش اعزام مبلغان دانست و افزود: با جذب و گزینش طلاب بومی و غیر بومی، از مدارس علمیه بلند مدت و سفیران هدایت برای جبران کمبود مبلغان مناطق محروم چاره اندیشی کرده‌ایم.

 وی با بیان این که حوزه علمیه کرمان جهت افزایش عملکرد مبلغان اقدام به برگزاری دوره‌های کلاس‌داری و روش سخنوری کرده است، تصریح کرد: همچنین دوره آموزش غیر حضوری با طرح  مباحث احکام، تفسیر و حدیث جهت همسران مبلغان در حال پیگیری است؛ اما دوره روش سخنوری به علت کمبود بودجه امسال برگزار نمی‎شود.

 وی با اشاره به راه اندازی سامانه سماوات از جانب معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم افزود: این طرح در جهت ساماندهی اعزام مبلغان تأثیر بسزایی داشته و موجب کاهش موازی کاری در این عرصه شده است.

 وی در ادامه افزود: در آینده نزدیک سامانه تبلیغ اینترنتی و پاسخ به شبهات معاونت تبلیغ حوزه علمیه کرمان راه اندازی خواهد شد.

 حجت الاسلام کارگر در پایان اظهار داشت: معاونت تبلیغ حوزه جهت به روز بودن مبلغان، هر ماه مجله مبلغان را به صورت گسترده در سطح استان میان افراد اعزامی توزیع می کند.

تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩١ / شماره خبر : ٢١٨٤٣١ / تعداد بازدید : 4134

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه