پایگاه اطلاع‌رسانی «معــاونت تبلیــغ و امور فرهنگــی حــوزه‌های علمیــه» | تبلیغ یکی از اصلی‌ترین و مهمترین ابزارهای دین مبین اسلام است که از دیرباز برای پیشبرد و نشر معارف اسلامی توسط مبلغان دین انجام می‌شد. سیره‌ای که از پیامبران، امام و بزرگان دین سینه به سینه منتقل شده و تا عصر حاضر به ما رسیده است. «حضرت امام خامنه‌ای»
برگزیده‌ها
صفحه اصلی > معرفی ادارات معاونت تبلیغ > مدیریت فرق و ادیان  
رهنمود ولایت
براى اينكه ايمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى كم كنند. در داخل كشور، از طرق مختلف، پايه‌هاى ايمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل كنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحيگرى، تا ترويج عرفانهاى كاذب - جنس بدلى عرفان حقيقى - تا ترويج بهائيت، تا ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى؛ اينها كارهائى است كه امروز با مطالعه و تدبير و پيش‌بينى دشمنان اسلام دارد انجام ميگيرد؛ هدفش هم اين است كه دين را در جامعه ضعيف كند.
ضرورت

        پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و حاکمیت فرهنگ اهل بیت ( علیهم السلام )، شعار همدلی و اتحاد از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی و پس از ایشان از سوی مقام معظم رهبری و حوزه های علمیه ، مطرح گردید. این  امر هر چند موهبتی الهی برای جامعه اسلامی محسوب می شود ، اما مع الاسف در برخی موارد مورد سوء استفاده سران گمراه فرق و ادیان جهت تضعیف شیعیان قرار گرفت .

         معاونت تبلیغ  و آموزشهای کاربردی حوزه های علمیه جهت تقویت بنیه اعتقادی شیعیان و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، پاسخگویی به شبهات و طرح سؤالات جدی درمورد فرق ضاله، اقدام به تأسیس مدیریت فرق و ادیان نمود تا با تقویت  بنیه  علمی مبلّغان و آشنایی هرچه بیشتر نخبگان و فرهیختگان با آسیبهای وارده و راهکارهای عملی در جهت تقویت شیعیان ، به ایفاء نقش خود که همانا ترویج فرهنگ و تفکر ناب محمدی است بپردازد .

اهداف

1. شناسايي فعاليتها و روشهاي تبليغي فرق  و ادیان؛

2. مواجهه روشمند با فعاليتها و پاسخگویی به شبهات آنان؛

3. آموزش طلاب و روحانيون با توجه به نیازهای موجود در هر منطقه؛

4. فعال سازي تبليغ اينترنتي جهت مقابله با فعاليتهاي نرم افزاري؛

5. پرورش اساتيد مجرب جهت تدریس در دوره های آموزشی؛

6. تهيه متون آموزشي جهت دوره هاي مختلف؛

7. آموزش روش صحيح و منطقي مناظره با پيروان فرق ضالّه.

مبلغان | دین‌باوران | هنر آسمانی | محصولات | نرم‌افزارها | ماهنامه
روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه

روابط عمومی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیّه